חנות מתנות ברית בר מצווה תקליטנים אטרקציות מתקנים מתנפחים דוכני מזון מפעילים ליום הולדת ליצנים קוסמים
קצת על ליצנים ליום הולדת

ליצנים וליצנות ככלל הינו מקצוע עתיק יומין ולכן מן הראוי שניתן כמה מילים על מקצוע זה


ליצנים הם אנשים שנועדו לעורר צחוק אצל כל מי שרואה אותם, מקצוע הליצנות אינו מקצוע חדיש של העידן המודרני אלא זהו מקצוע עתיק יומין שהיה קיים עוד בעידן העתיק בימי האימפריה היוונית או האימפריה הרומית.
אם פעם ליצנים היו מופיעים בעיקר בפני שכבות האצולה ובכל ארמון מלכות היה ליצן חצר הרי שהיום ניתן לראות ליצנים בכל מקום , יש ליצנים המופיעים באירועים, יש ליצנים המופיעים בטלויזיה, ויש ליצנים המופיעים בקרקסים.

מי שרוצה להיות ליצן צריך שיהיו לו כל מני כישורים ומיומנות , כמו אמנות הבמה, אלתור, פנטומימה, תקשורת בין אישית טובה, שימוש בשפת גוף ועוד מיומנויות אחרות הנדרשות לליצן מקצועי .
את מקצוע הליצנות ניתן ללמוד היום בבתי"ס למשחק הפרוסים ברחבי הארץ או בבתי"ס לאמנויות הקרקס.
בשנים האחרונות התפתח מקצוע חדשני הקשור לעולם הליצנות והוא מקצוע הליצנות הרפואית, ליצניםרפואיים הם אנשים שאמורים לשעשע ולבדר אנשים חולים הנמצאים בבי"ח. ליצנים רפואיים משתמשים בהומור כדי להקל ולו במעט על סבלם של החולים ולהשכיח מהם את כאביהם ולהעלות על פניהם חיוך.

מה עושים הליצנים

ליצנים מקצועיים המופיעים באירועים כגון יום הולדת יש את היכולת המופלאה של יצירת אווירה משוחררת , כיפית ומבדרת. מי שחושב שליצנים הם הפעלה המתאימה רק לאירוע של ילדים או פעוטות, הרי שטעות בידיו ליצנים יכולים להיות הפעלה מבדרת ומשעשעת גם לאירוע שקהל היעד שלו הוא מבוגרים.
ליצנים יודעים להציג את הצדדים הגרוטסקיים והתמימים של החיים. הליצן משדר לקהל הצופים שפה שיש בה תמימות והומור והתנהגות מגוחכת שנותנת לקהל הצופים גושפנקא להתנהגות משוחררת וקלילה.

ליצנים מקצועיים ומיומנים יודעים להתאים את עצמם לקהל היעד שעומד לצפות בהם, ליצן שיופיע בפני קהל של קשישים תהיה לו הופעה אחרת לגמרי מאשר ליצן שיופיע בפני קהל של ילדים.
ליצנים מקצועיים צריכים לדעת להשתמש בשפה מילולית ושפת גוף שבעזרתם ניתן יהיה ליצור תקשורת עם קהל הצופים.

יש היום מגוון רחב של ליצנים המתמחים בתחומי ליצנות שונים, יש ליצנים המתמחים בלוליינות ובאקרובאטיקה, ויש ליצנים המתמחים בפנטומימה או באמנות המשחק. יש ליצנים המופיעים בקרקסים ויש ליצנים המופיעים באירועים שונים כמו ימי הולדת.
וכדאי שנזכור שאצל כל אחד מאתנו מתחבא ליצן שאוהב להשתטות ולהשתעשע .

שלח כתבה לחבר שלח כתבה הדפס הדפס כתבה

כתבות אחרונות במדור: